Veritabanı Adı: Emerald The CASE Journal

İçerik: 250’den fazla vaka, vaka alıştırmaları ve yönetim disiplinlerini kapsar.

Kapsam: Emerald The CASE Journal, uzmanlar tarafından yazılmış ve hakem görüşünden geçmiş işletme ve yönetim bilimleri alanında vaka çalışmalarını sunar.

Veritabanı Adı: CAB Abstracts

İçerik: Tarım, Orman, Veterinerlik, Su Ürünleri Fakülteleri ile Tarım Bilimleri, Deniz Bilimleri 736 Dergi

Döküman: Yardım

Kapsam: Bu veri tabanı, dergiler, seri yayınlar, konferans tutanakları, kitaplar, tezler, yıllık raporlar, patentler ve standartlar için bibliyografik bilgiler ile bazı kaynaklar için tam metin bilgi sağlamaktadır.

Veritabanı Adı: Emerald Premier eJournal

İçerik: 311 Dergi

Dokümanlar:İçerik ve Kullanım Klavuzu

Kapsam: 2017 yılından itibaren üniversitelerin erişimine Muhasebe, Finans ve Ekonomi, Eğitim, Mühendislik, İK, Öğrenme, Kurumsal Çalışmalar, Sağlık ve sosyal yönetim, Operasyonlar, Lojistik ve Kalite, Emlak Yönetimi ve İnsan Yapımı Çevre, Turizm ve Otelcilik, Pazarlama, Kütüphanecilik, Kamu Yönetimi ve Çevre Yönetimi alanında açılan dergilerdir.

Veritabanı Adı: IEEE

İçerik:

413 Dergi

1220 Konferans Serisi

3341 Standart

Dokümanlar:

Yardım

IEEE Digital Library Hakkında

IEEE Kullanım Kılavuzu

Kapsam: IEEE/IEL Veri Tabanı, elektrik mühendisliği, bilgisayar bilimi ve elektronik alanlarında dünyanın en yüksek kalitedeki 202’si aktif olmak üzere toplam 460 IEEE/IET ve IBM dergi ve magazine, yıllık 1.200’den fazla IEEE / 20’den fazla IET konferansına ve 2.500’den fazla kabul edilmiş IEEE standardı olmak üzere toplam 3.8 milyondan fazla tam metin dokümana erişim sağlamaktadır.

Veritabanı Adı: ScienceDirect Freedom Collection

İçerik:

2280 Dergi

Dokümanlar:

Kullanım Kılavuzu

Kapsam: Freedom Collection paketinde yer alan 2261 elektronik dergiye 1995 yılı ve sonrası olarak erişim sağlanmaktadır. Koleksiyon disiplinler arasıdır.

Veritabanı Adı: Science Citation Index Social Science Citation Index Art & Humanities Citation Index Book Citaiton Index Conference Proceedings Citation Index-SI&SSHI

İçerik:

Bibliyografik / Atıf

Dokümanlar:

Kullanım Kılavuzu

Web of Science (APIs)

Web of Knowledge

Kapsam: Konu ve atıf taraması yapılabilen bu platformda, WOS veri tabanı altında; Science Citation Index & Social Science Citation Index & Art and Humanities Index & Book Citation Index ile Conference Proceedings Citation Index – Science Edition & Social Sciences and Humanities Edition veri tabanları taranmaktadır.

Veritabanı Adı: Scopus

İçerik:

Bibliyografik / Atıf

Dokümanlar:

Kullanım Kılavuzu

Kapsam: Konu ve Atıf taraması yapılabilen bir veri tabanı olup, 49 milyon kayıt, 5.000 ayrı yayıncıdan sağlanan 20.500’un üzerinde hakemli dergi ve bilimsel yayın, 5.3 milyon konferans bildirisi, 340 kitap serisi, Medline’ın %100’ünü kapsamaktadır.

Veritabanı Adı: JSTOR Archive Journal Content

İçerik: 3938 Dergi, 2154 Rapor

Dokümanlar: Kullanım Kılavuzu

Kapsam: Multidisipliner olmakla birlikte sosyal bilim ağırlıklı 3904 dergiye moving wall olarak erişim sağlanabilmektedir. Moving Wall: Bir derginin JSTOR’da erişilebilen son sayısı ile yayınlanan en son sayısı arasındaki zaman aralığını temsil etmektedir.

Veritabanı Adı: OVID-LWW

İçerik: 519 Dergi

Dokümanlar:

Yardım

OVID-My Workspace

Kullanım Videoları

Tanıtım Broşürü

Kapsam: Tıp bilimleri alanında yayımlanan 439 dergi akademik dergi

Veritabanı Adı: ProQuest Dissertations & Theses

İçerik: Tez Veritabanı

Dokümanlar: Kullanım Kılavuzu(Tr)

Kapsam: Koleksiyon disiplinler arasıdır.

Veritabanı Adı: Springer Nature – SpringerLink

İçerik:

2296 Dergi

483 Açık Erişimli Dergi

Dokümanlar:

Kullanım Kılavuzu(Tr)

Eğitici Videolar ve Dokümanlar

Yazarlar için

Makale Yazım Kuralları

Manuscript Hazırlama Rehberi

SpringerLink Remote Access End User

Springer Uzaktan Erişim

Kapsam: Disiplinlerarası bir veri tabanıdır. Lisans anlaşması kapsamında 2073 dergiye erişim sağlanmakatadır. Ayrıca; 483 adet dergiye de Açık Erişim yoluyla erişim sağlanmaktadır.

Veritabanı Adı: Taylor & Francis

İçerik: 2187 Dergi

Dokümanlar:

Kullanım Kılavuzu

Bilgi Dokümanı

Kapsam: Çok disiplinli tam metin bir veri tabanıdır ve yaklaşık 2165 dergiye erişim sağlanmaktadır.

Veritabanı Adı:

Springer Nature – Academic Journals

Springer Nature – Nature Journals All

Springer Nature – Palgrave Macmillan Journals

İçerik:

Academic Journals (39 Dergi)

Nature Journals All (46 Dergi)

Palgrave Macmillan Journals (46 Dergi)

Kapsam: AJ + PMM + Nature All Journals Dergileri:Lisans Dönemi Boyunca, Lisans Alan bölüm 3.1’de belirtilen Sürekli Erişilebilir Dergiler’e erişimi olacaktır. Lisans Dönemi Sonunda Lisans Alan, lisans dönemi boyunca ilk olarak yayınlanan ve lisans dönemi öncesindeki 12 ay içinde bir defalığa mahsus yayınlanan her bir Dergi’nin tüm İçeriğine, işbu Sözleşme’nin hüküm ve koşulları çerçevesinde, Sürekli Erişim hakkına sahip olacaktır.

Veritabanı Adı: EBSCO eBook Academic Collection

İçerik: 195.000’den fazla e-kitap

Dokümanlar:

EBSCO eKitap Uygulamaya Genel bakış (video – İngilizce – Türkçe altyazı)

EBSCO eKitap – E-Kitap'u iPad'e indirin (Türkçe belge)

EBSCO eKitap ödünç almak için (İndir ve Rezerv etmek) (Türkçe belge)

Adobe Digital Editions'a E-Kitap indirmek (Türkçe belge))

EBSCO Kullanıcı Kılavuzu (İngilizce)

Kapsam: EBSCO eBook AC dünyadaki en geniş kapsamlı multi disipliner tam metin elektronik kitap veri tabanıdır. Tümüyle akademik, 195.000 civarında elektronik kitap içerir ve EBSCOhost platformu üzerinden kolay kullanım özellikleriyle araştırmacıların ihtiyaç duyduğu gerçek anlamda akademik bir elektronik kitap veri tabanıdır. Tüm disiplinlerde (hukuk, tıp, psikoloji, mühendislik, tarım, fen edebiyat, işletme, siyaset bilimi, eğitim, güzel sanatlar, mimarlık, v.b. ) 450’den fazla akademik yayıncının elektronik kitaplarına erişim mümkündür. MIT Press’ten Taylor & Francis’e bir çok önemli yayıncının kitaplarına mobil araçlarla erişim imkanı vardır.

Veritabanı Adı: Wiley Only Library

İçerik: 1497 Dergi

Dokümanlar:

Wiley Core Dergi Listesi

İstatistik Alma Adımları (İngilizce)

Kapsam: Wiley Online Library 1997’den günümüze yaklaşık 1.485 dergiye ve yaklaşık 125 açık erişimli dergiye tam metin erişim imkanı vermektedir.
Wiley Online Library araştırma alanları: Kimya, İşletme, ekonomi, finans, istatistik, Tıp, Yaşam Bilimleri, Matematik, Veterinerlik, Diş Hekimliği, Polimer ve Materyal Bilimleri, Eczacılık, Fizik ve Astromi, Psikoloji, Eğitim Bilimleri, Mühendislik, Tarım, Akvakültür ve Gıda Bilimi, Mimarlık ve Planlama, Sanat ve Uygulamalı Sanatlar, Biyoloji, Biyoteknoloji, Biyokimya & Biyofizik, Hücre ve Moleküler Biyoloji, Bilgisayar Bilimi ve Bilişim Teknolojisi, Genetik, Coğrafya & Keşifler, Tarih, Arkeoloji

Veritabanı Adı: Elgaronline

İçerik: 50 E-kitap

Dokümanlar:

Döküman

Yardım

Kapsam:Edward Elgar ; İşletme, Ekonomi, Hukuk, Eczacılık ve Ziraatla ilgili elektronik kitaplar mevcuttur.