DEKAN'IN MESAJI

Fakültemiz , 2011-2012  yılında 5 yıllık Eczacılık Eğitimi ile Eğitim-Öğretim yılına başlamış ve kuruluşumuzdan bu yana geçen yaklaşık 6 yıllık süre içinde dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen ve sayıları hızla artan öğrencilerine güçlü akademik kadrosuyla   Eczacılık alanında  en  kaliteli, çağdaş eğitimi programı ile  Kıbrıs’ta öncü fakülte olmayı hedeflemiştir. Bu hedefimizi yeni kurulan Kıbrıs’ın en ileri teknolojisine sahip bilim ve teknoloji binasındaki yeni laboratuvarlarımız ve dersliklerimizle gerçekleştirmekteyiz.

Yeniliklere açık, bilimsel gelişmelere duyarlı, kültürlü, donanımlı, araştırıcı, sorgulayıcı ve uluslararası ilişkileri güçlü, üretici eczacı yetiştirmeyi de başlıca  hedeflerimiz arasına almış bulunuyoruz. Fakülte öğrenci birliğimiz,  EPSA’da (European Pharmaceutical Students Association) adanın oy verme yetkisine sahip tek üyesi olarak, fakültemizi ve ülkemizi başarı ile temsil etmektedirler.

Öğrencilerimizin mezun olduklarında etik değerlere sahip, insan sağlığı yönünde laik ve demokratik ilkelere bağlı bireyler olarak hizmet vereceklerine inancımız tamdır.

Prof. Dr. Zehra Günay SARIYAR

Eczacılık Fakültesi