HAKKINDA

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2010 yılında kurulmuştur. Artan öğrenci sayısı ile akademik kadrosu ile günden güne gelişmektedir. Hukuk fakültemizde iki lisans, dört yüksek lisans ve bir doktora programı bulunmaktadır.

Misyonu ve Vizyonu

Uluslararsı Kıbrıs Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin görevi, KKTC’de hukuk eğitimi ve öğretiminin geliştirilmesi ve çağdaş hukukçuların yetiştirilmesidir. Bu bağlamda Fakültemiz, ülke ihtiyaçları ve çağdaş gelişmeler ışığında uluslararası saygınlığa sahip bir hukuk araştırma ve eğitim merkezi olarak ülkeye ve insanlığa hizmet etmeyi amaçlamaktadır. Programa katılacak öğrenciler, programın geniş ders yelpazesinden yararlanarak diledikleri alanda uzmanlaşma imknına sahip olmanın yanında, lisans öğrenimi sırasında sahip oldukları bilgileri tazelemek ya da eksik bilgilerini tamamlamak imkânına sahip olabileceklerdir

hukuk-fakultesi

EĞİTİM İMKANLARI

Hukuk fakültesi çalışma alanları bakımından oldukça geniştir. Hukuk bölümünde 4 yıllık lisans programını tamamlaya öğrenciler, daha sonra yaptıkları stajın konusuna göre genellikle "Hakim", "Savcı" ve "Avukat" unvanları ile çalışmaktadırlar. Bir kısmı da "Danışman" olarak görev yapmaktadır. Bu anlamda Hukuk Fakültesi'nden mezun olan öğrenciler için iş imkanları oldukça geniştir denebilir.