Kütüphane Müdürlüğü

Hakkında

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Kütüphanesi eğitim-öğretim ve araştırma faaliyetleri ile öğrencilerin, akademik ve idari personelin mesleki ve genel kültür bilgilerini edinmeleri doğrultusunda gereksinim duydukları her türlü kütüphane kaynağını sağlamayı ve en iyi teknik olanaklarla hizmete sunmayı amaçlar.
Üniversitemiz; öğretimi, araştırmayı ve öğrencilerin bilimsel gelişimini doğrudan desteklemektedir. Kütüphanemizde; kitaplar açık raf düzeninde, Dewey Onlu Sınıflama Sistemine (DOSS) göre tasnif edilmiştir. Üniversite Kütüphanemiz öğrencilere, akademik ve idari personele ücretsiz üye olmak şartıyla kütüphane hizmetlerinden yararlanma olanağı sunmaktadır. 
Üniversite kütüphanemizin üye olduğu online veri tabanlarından güncel ve geriye dönük bibliyografik bilgi, e-kitap, e-dergi, konferans, standart ve tam metin makale taraması yapılabilmektedir. Ayrıca Fakülte ve Bölümlerden gelen taleplerle oluşturulmuş zengin elektronik kaynaklara sahiptir. Tüm elektronik kaynaklara üniversite kampüsü içerisinden IP kontrollü olarak erişim mümkündür. Ayrıca üniversitemizin tüm mensupları, tüm öğrencilerimiz kampüs dışından da uzaktan erişim (Proxy) ayarlamaları yaparak elektronik kaynaklara erişilebilmektedirler. 

Katalog sorgulamak için tıklayınız.

İletişim

Kütüphane Müdürlüğü
Kütüphane

Tel: +90 392 671 1111 Dahili: 2806 / 2813 /2821
E-posta: library@ciu.edu.tr