• UKÜ İş ve Yaşam Becerileri Geliştirme Projesinde (WSDP) bir iş alanı için başvuru yapmadan önce, ilgilendiğiniz pozisyonla ilgili özel gereksinimler için lütfen bu web sitesini kontrol edin. Gereksinimler pozisyona göre değişebilir.
  • Lütfen yerleştirme ile ilgili gerekli nitelikleri ve koşulları tam olarak anladığınızdan emin olun. Daha fazla açıklamaya ihtiyaç duymanız durumunda, doğrudan UKÜ Uluslararası Öğrenci Merkezi ile veya ciuwsdp@ciu.edu.tr e-posta adresi aracılığıyla iletişime geçin.
  • Uygun olduğunuzu düşündüğünüz bir iş alanına başvuruda bulunmak için lütfen aşağıdaki yolları izleyin.

Başvuru Rehberi

01

CV'nizi hazırlamanız için yalnızca Europass CV formatı kullanılmalıdır:https://europa.eu/europass/.

02

"Neden bu pozisyona kabul edilmelisiniz?"i açıklayan bir motivasyon mektubu hazırlamalısınız.

03

Europass formatındaki CV'nizi, motivasyon mektubunuzu ve son olarak transkriptinizin bir kopyasını ciuwsdp@ciu.edu.tr adresine gönderin. Belgeleriniz 10 gün içinde değerlendirilecek ve size geri dönüş sağlanacaktır.

04

Başvurunuz WSDP paneli tarafından kabul edilirse, uygunluğunuzu daha fazla değerlendirmek için yüz yüze mülakat daveti içeren bir e-posta alacaksınız. Şirket ve pozisyon hakkında ön araştırma yapılması tavsiye edilir.

05

Mülakatları başarılı geçen kişilerin profilleri, 3 iş günü içinde panele yanıt verecek olan Levent Şirketler Grubu WSDP Koordinatörü'ne gönderilecektir. Başarılı adaylar daha sonra bilgilendirilecek ve işe başlama tarihi, saati ve yeri iletilecektir.

06

İşe başlama tarihinden itibaren ilk 7 gün deneme süresini içerir. Yönetim ekibinden olumlu değerlendirmeler almanız durumunda pozisyona devam edebilirsiniz. Değerlendirme sonuçları size e-posta ile gönderilecektir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Bu bir staj programı mı?

Hayır. Bu program bir staj programı değildir. WSDP, size iş ortamının doğrudan ilk elden deneyimini sağlar. Belirlenmiş bir program veya limit yoktur ve işverenle olan çalışmalarınız karşılıklı memnuniyete göre ilerler ve işveren dilerse mezun olduktan sonra da sizinle çalışmaya devam edebilir.

ANO'm iş başvuru süreci açısından önemli mi?

ANO'nuz, değerlendirme kriterlerimizden sadece bir tanesidir. Bireysel yetenekleriniz, kuruma bağlılığınız, ekip çalışmasına yatkınlığınız ve iletişim becerileriniz en az ANO'nuz kadar önemlidir.

İş deneyimim yok; yine de programa kabul edilebilir miyim?

WSDP, bu açığı kapatmak için tasarlanmış bir programdır. İş deneyimine sahip olmanız beklenmiyor, ancak işi öğrenmeye istekli olmanız bekleniyor.

Eğitimime ve işime devam edebilecek miyim?

Çalışma saatleriniz, kurs programınıza göre UKÜ ve işveren tarafından ortaklaşa belirlenecektir. Çalışma saatleriniz belirlendikten sonra bunlara uymanız gerekiyor. Belirtilen saatlere uymamanız durumunda işinize devam edemeyebilirsiniz.

Yaptığım iş için bana ücret ödenecek mi?

Bu program gönüllülük esasına göre çalışır. Bu program size mezun olmadan önce değerli deneyim, beceri ve sektör bilgisi edinme fırsatı sunar.

Bu program için herhangi bir ücret ödeyecek miyim?

WSDP ve işverenler herhangi bir ücret talep etmezler. Tek şart, Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi'nde kayıtlı aktif bir öğrenci olmaktır.

Bu programda çalıştığım için herhangi bir sertifika alacak mıyım?

Evet. İş deneyimi yerleştirme sürenizi, yaptığınız iş ve edindiğiniz belirli beceri ve bilgilerle birlikte ayrıntılandıracak bir sertifika ve gerekli belgeler size verilecektir. Bu, mezuniyet sonrası portföyünüze değerli bir katkı sağlayacaktır.