DEKAN'IN MESAJI

omer-engin-bulut-dekan

Değerli öğrencilerimiz,

Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2019-2020 akademik yılı itibarıyla tecrübeli eğitim kadrosu, yeterli fiziksel altyapısı ve 21. yüzyıl diş hekimliğine yakışır beş yıllık bir programla öğrenim ve eğitim hayatına başlamıştır.
Diş Hekimliği Fakültemizde teorik derslerin yapıldığı dijital paylaşımlı ve uzaktan çevrim içi eğitime de uygun çok sayıdaki modern amfilerin yanı sıra, ilk üç yılda temel eğitimde kullanılacak her biri en az 40 öğrenci kapasiteli iki adet dental preklinik laboratuvar bulunmaktadır. Özellikle stajyer hekim olarak kliniğe çıkmadan önce 3. sınıf öğrencilerimize fantom hasta simülasyon laboratuvarında 30 model ve ekipmanla eğitim vermekteyiz. Öte yanda klinik çalışmaların yapıldığı 8 anabilim dalına ait entegre kliniğimizde toplam 30 diş üniti yer almaktadır. Diş Hekimliği temel ve klinik eğitimlerimizi kendi alanında uzman ve saha tecrübesi oldukça fazla olan çok sayıdaki öğretim üyesi ile gerçekleştirmekteyiz. Temel tıp eğitimimize katkıda bulunan Tıp Fakültesi öğretim üyelerimizle modern tıp eğitiminin gereklerini en iyi şekilde sunmayı hedefledik.
Beş yıllık eğitim ve öğrenim sürecimizde 120’den fazla konu başlığı ile yetişmiş, 21. yüzyılın ihtiyaçlarına uygun ve toplumumuzun ağız-diş sağlığını en iyi şekilde sağlayacak ideal diş hekimlerinin sağlık sektörüne katılmasını planlamaktayız. Misyonumuz evrensel değerler ışığında, ülkemizin ve insanlığın ihtiyaç duyduğu bilgi, beceri ve yeteneklerle donatılmış, bilimsel esaslı bilgiyi toplumun ağız ve diş sağlığının iyileştirilmesi için kullanan, akılcı, hoşgörülü, yenilikçi ve yaratıcı, topluma hizmet sorumluluğuna sahip, sorgulayan, hümanistik ve etik değerlere bağlı, üstün nitelikli yetkin diş hekimleri yetiştirmektir.
Mesleki eğitimimizde bir farkındalık yaratmak en büyük amacımızdır. Siz de böyle bir farkındalığın parçası olmaya kararlıysanız Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi ailesine katılmanız yeterli olacaktır. Sizleri aramızda görmekten büyük kıvanç duyarız.
En içten sevgilerimle

Prof. Dr. Ömer Engin BULUT

Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı