Bölüm Hakkında

Dünyadaki en son gelişmeleri takip eden dijital medya ve pazarlama programı, hızlı değişen koşullarda ağ bağlantılı medya ve pazarlama alanında gezinebilecek nitelikli ve yetenekli profesyonellerin zorlu ihtiyaçlarını karşılamak için en güncel müfredatı sunmaktadır. Dijital Medya ve Pazarlama programı hızla değişen dünyaya bakış açısı sunmaktadır. Program doğası gereği disiplinler arasıdır ve öğrencileri günümüz iş dünyasında güncel dijital medya ve pazarlama programlarını uygulama becerilerini hem teorik bilgi hem de pratik uygulamalarla donatmayı amaçlar.

Eğitim Olanakları

4 yıllık müfredat dahilinde öğrencilerin hem teorik hem de pratik yönde bilgi ve becerilerini geliştirmeleri hedeflenmektedir. İlk iki dönemde temel iletişim, medya ve pazarlama derslerinin yanı sıra, bilgi teknolojileri, İngilizce ve ekonomi ile ilgili dersleri alacak olan öğrencilere, 3. dönemden başlayarak odak noktası dijital medya ve dijital pazarlama olan dersler verilecektir. 4. dönemden itibaren ise, sunulan seçmeli dersler sayesinde öğrencilerin uzmanlaşmak istedikleri alanla ilgili farklı ek dersler alabilme şansları olacaktır.

Kariyer Alanları

Günümüzde dijital medya hayatımızın her alanında olduğu gibi eğitim alanında da rağbet görmeye başlamıştır. Dijital medyanın kullanım alanının genişlemesi sonucunda e-ticaret, e-pazarlama gibi yeni kavramlar ortaya çıkmıştır. Buna bağlı olarak birçok sektörde çalışmak isteyen bireylerin eğitimlerinin de bu yönde olması beklenmektedir. Bu noktada eğitimli insan gücüne ihtiyaç duyulmaya başlanmıştır. Dijital medyanın kullanım alanları çok genişlemiştir. Ticaretin her alanında kullanılmaya başlanmıştır. Bu gelişmeler ışığında eğitimli insan gücüne ve bu alanda eğitimli insan gücünü yetiştirebilecek akademisyenlere ihtiyaç vardır. Bu bölümden mezun olan kişiler, medya ve pazarlama sektörünün değişik alanlarında kendilerine rahatça iş bulabileceklerdir. Ayrıca bu alanda yüksek lisans ve doktora yapabilmeleri için gereken altyapıyı almış olacaklardır.

Eğitim Süresi

4 Yıl

Derece

BA

Dil

İngilizce

İletişim

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Çevik Uraz Merkezi, CU236

Tel: +90 392 671 1111 Dahili: 2201

Fakülte E-posta: secretary-fes@ciu.edu.tr